Кошик
223 відгуків
Інтернет-магазин систем безпеки
+380 (96) 510-54-60
+380 (50) 910-19-39

Тепловізори

      На відміну від приладів нічного бачення, тепловізор працює за іншим принципом. Устаткування розширює можливості людського зору, що дозволяє бачити інфрачервоний спектр. Теплове випромінювання притаманне всім об'єктам, температура яких відрізняється від абсолютного нуля. Точність сучасних тепловізійних приладів становить від 0,1 0C до 0,05 0C, тому можливо сформувати видиму оком картинку навіть за умови невеликої температурної різниці між фоном і об'єктом, що спостерігається.

Принцип роботи тепловізора
     Перетворення температури на візуальний образ закладено в принцип роботи приладу. Різні матеріали характеризуються відмінною один від одного здатністю поглинати та відображати теплове випромінювання. Потік проходить через лінію, прозору до інфрачервоного спектру, і потрапляє на сенсорний елемент. Сигнал аналізує процесор, передаючи на екран зображення в умовному кольоровому зображенні. Гарячі зони пофарбовані в червоні, оранжеві та жовті відтінки, більш холодні області у синій та чорний колір.
     Тепловізори працюють у спектральному діапазоні від 3 до 5 мкм та у зоні від 8 до 14 мкм. Випромінювання з такою довжиною хвилі практично не зазнає змін, проходячи приземну атмосферу, що забезпечує максимальну дальність під час спостереження за об'єктами. Цифрове програмне управління сучасних пристроїв забезпечує чітку передачу картинки в температурному інтервалі від -50?0C до +500?0C.
 

Особливості конструкції тепловізійних пристроїв
     Якби людське око було чутливим до довжин хвиль в ІЧ-діапазоні, ми легко могли б визначати температуру об'єкта на відстані.З цим завданням справляються тепловізори. Основні робочі елементи приладу Venox Patriot - приймач теплового потоку (сенсор) і об'єктив. Сенсором називають болометричну матрицю, набрану з найдрібніших абсорберів. Ці елементи можуть поглинати теплові хвилі, що випромінюються. Чим вище поглинання, тим більше нагрівання болометра — ця величина і визначає цифровий сигнал. Розмір матриці впливає на якість зображення: чим вища роздільна здатність, тим на більшій відстані можна побачити дрібні деталі.
Об'єктиви iRay xEye виготовляють з рідкісноземельних елементів (німецька та його сплавів), оскільки скло не пропускає інфрачервоний спектр. Саме на матрицю та германієву оптику припадає до 90% вартості пристрою.
Рідкокристалічні дисплеї показують перетворену теплову картинку та додаткову інформацію, що виводиться поверх зображення.

Основні параметри:

  • Температура.
  • Колірна шкала.
  • Заряд батареї.
  • Час та дата.

     Цифрові дані можуть передаватися на електронні картки пам'яті або спеціальні пристрої для зберігання інформації. Тепловізійне обладнання AGM дозволяє записувати голосові та текстові повідомлення, робити знімки. Зображення знімають внутрішньою камерою, яка працює у звичному видимому спектрі.

Відмінності між різними типами тепловізорів

Тепловізійні пристрої AGM випускають у наступних модифікаціях:

  • Монокуляри.
  • Біноклі.
  • Приціли.
  • Окуляри.
  • Насадки.

     Біноклі отримали свою назву через зовнішню схожість зі звичним оптичним інструментом.За своєю суттю це псевдобінокль, оскільки обладнання оснащене двома окулярами для панорамного спостереження з одним об'єктивом. Така система збирається з міркувань економії (вартість германієвих лінз висока).
     Монокуляри — найпоширеніший варіант компактного обладнання, що використовується в мисливських цілях. Один окуляр з об'єктивом дозволяє носити девайс у кишені куртки.
     Окуляри дають можливість використовувати прилад як з рук (типу бінокля), так і на шоломі або безпосередньо на голові. Варіант поширений у спецслужб, ефективний для полювання, входить до екіпірування для страйкболу.
      Приціли iRay Saim можна назвати модифікованими монокулярами з прицільною сіткою та кріпленням на підставу зброї.
      Насадки дозволяють адаптувати денні приціли iRay для нічного полювання. Кратність обладнання залежить від наявної денної оптики. Тепловізійні насадки не вимагають пристрілювання.
      У багатьох країнах Європи заборонено полювати на прилади нічного бачення. На тепловізори ця заборона не поширюється.

Гібридні моделі
     Гібридне обладнання розширює можливості класичних тепловізорів за рахунок комплектації двома типами матриць - тепловізійної та світлочутливої. Відеопотік формується у розширеному спектрі із захопленням видимої області. Прилади призначені для цілодобового спостереження за будь-якої погоди на середніх і малих відстанях.
Низькорівневий відеоканал забезпечує реєстрацію сигналу високочутливою ПЗЗ-матрицею в діапазоні хвиль від 04 до 10 мкм. Тепловізіонний сигнал визначається за допомогою болометричної матриці в діапазоні від 8 до 14 мкм. В умовах повної відсутності відбитого світла пристрій працює лише на теплочутливому каналі.

Для яких цілей використовуються
     Тепловізори призначені для безконтактного визначення температури об'єктів. Прилади використовують для пошуку витоків тепла в обладнанні та конструкціях, з метою виявлення розривів у проводці, в медицині при складанні теплових карток, у сфері розваг. Тепловізійні прилади — неодмінний атрибут страйкбольного, туристичного та мисливського екіпірування.
      Зображення на дисплеї відрізняється від звичного. Через градієнт температури об'єкт буде пофарбований в різні тони. Частина зон може збігатися з тлом, якщо їхнє нагрівання виявиться однаковим. Для новачків, які ще не звикли до приладу, перед спостереженням рекомендується вивчити місцевість візуально - це допоможе швидше розпізнавати об'єкти.
     В яких умовах можна застосовувати
     Тепловізори Dali використовують для спостереження в умовах обмеженої видимості.Устаткування однаково ефективне у темний час доби, включаючи повну відсутність відбитого світла, у тумані, під час снігопаду, при задимленні, у густій ​​траві чи чагарнику. Єдина умова - має бути різниця температур між фоном та об'єктом. Сучасні прилади здатні вловлювати коливання до 0,05 0C, тобто працюють практично без обмежень.
     Чи потрібний дозвіл на тепловізор в Україні
      Полювання із застосуванням тепловізійних приладів не заборонено. Придбати ліцензію для придбання пристрою не потрібно.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner