Продавець Ip24 - інтернет-магазин систем безпеки розвиває свій бізнес на Prom.ua 10 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
243 відгуків
Найкращі пропозиції на комплекти відеоспостереження AjaxПерейти
Інтернет-магазин систем безпеки
+380 (96) 510-54-60
+380 (50) 910-19-39

Терміни та визначення в системах відеоспостереження (частина 4)

Scanning. Швидке переміщення електронного променя в кінескопі відеомонітора або телевізора. Промінь пробігає рядок за рядком на фоточутливій поверхні, забезпечуючи відтворення відеозображення. Щодо PTZ-камери - це панорамування або горизонтальне переміщення камери.

Scanner. Сканер. 1. Щодо систем охоронного теелвидения - це поворотний пристрій з переміщенням тільки в горизонтальній площині. 2. Стосовно пристроїв формування зображень - це пристрій з ПЗЗ-матрицею, скануючий документи і зображення.

Scene illumination. Освітленість об'єкта. Середній рівень світла, що потрапляє в зону спостереження. Зазвичай вимірюється в межах видимого спектру за допомогою экспонометрического пристрою (фотометра) зі спектральною характеристикою, близькою до чутливості людського ока, наводиться в люксах.

Scotopic vision. Скотопическое зір. Рівні освітленості нижче 10~2 люкс, невидимі для людського ока.

SCSI. Small computer systems interface. Інтерфейс малих комп'ютерних систем. Комп'ютерний стандарт, що визначає програмні та апаратні засоби приєднання периферійних пристроїв до шини комп'ютера.

SEC AM. Sequential Couleur Avec Memoire, sequential color with memory. Спільна система кольорового телебачення колишнього СРСР і Франції, що використовує 625 рядків в кадрі (раніше 819) і 50 полів в секунду. Інформація цветоразностного сигналу передається послідовно чергуються рядках як FM-сигнал.

Serial data. Послідовно передаються дані. Послідовна за часом передача даних по одному дроту. У системах охоронного телебачення найбільш загальний спосіб обміну даними між пультом керування та матричним видеокоммутатором і спосіб управління PTZ-камерою.

Serial interface. Послідовний інтерфейс. Цифровий комунікаційний інтерфейс, передача і прийом даних здійснюється послідовно по одному або парі проводів. Загальноприйняті стандарти послідовного інтерфейсу - це RS-232 і RS-422.

Serial port. Послідовний порт. Комп'ютерний порт вводу/виводу, через який комп'ютер «спілкується» з зовнішнім світом. Стандартний послідовний порт ґрунтується на інтерфейсі RS-232 і дозволяє здійснити двосторонню передачу даних за досить простим провідного з'єднанню, так як дані передаються послідовно.

Sidebands. Бічні смуги. Смуга частот по обидва боки несучої, в якій передається енергія процесу модуляції.

Signal-to-Noise ratio (S/N). Відношення сигнал/шум (с/ш). Відношення с/ш може задаватися для сигналу яскравості, сигналу кольоровості і аудіосигналу. Відношення с/ш - це відношення шуму до дійсному повного сигналу, воно показує, наскільки рівень сигналу вище рівня шуму. Виражається в децибелах (дБ), і чим більше величина відношення с/ш, тим чіткіше і ясніше зображення і звук при відтворенні. Відношення с/ш дорівнює логарифму відносини нормального сигналу до середньоквадратичне значення шуму.

Silicon. Кремній. Матеріал, з якого виготовляються сучасні напівпровідникові прилади.

Simplex. Симплексний. У загальному сенсі використовується щодо комунікаційної системи, що передає інформацію тільки в одному напрямку. У системах охоронного телебачення термін «симплексний» використовується для опису методу мультиплексного функціонування, при якому в певний момент часу виконується лише одна функція, наприклад, або запису або відтворення.

Single-mode fiber. Одномодовий волоконний світловод (одномодовое волокно). Оптичне скловолокно, що складається з волокон дуже маленького діаметру. Типове одномодовое волокно, що використовується в охоронному телебаченні, має діаметр сердечника 9 мк і діаметр оболочки125 мк. Одномодовое волокно менше послаблює сигнал і може передавати сигнали на великі відстані (до 70 км). Зазвичай таке волокно, з-за дуже малої вхідний кутової апертури, використовується тільки з лазерними джерелами.

Skin effect. Поверхневий ефект (скін-ефект). Тенденція змінного струму поширюватися по поверхні провідника зі збільшенням частоти.

Slow scan. Повільне сканування. Передача послідовності «застиглих» зображень за допомогою аналогових або цифрових сигналів з використанням засобів передачі з дуже обмеженою смугою пропускання, зазвичай це телефон.

Smear. Вертикальний ореол. Небажаний побічний ефект переносу заряду на ПЗС-матриці. З'являються яскраві вертикальні смуги на місці яскравих зон зображення. У покращених відеокамерах ефект мінімізований до майже непомітного рівня.

SMPTE. Society of Motion Picture and Television Engineers. Товариство кіно - і телеинженеров США.

SMPTE time code. Часовий код SMPTE. При відеомонтажі - часовий код, відповідний стандартам SMPTE. Він містить 8-розрядні числа для позначення годину:хвилини:секунди:кадри. Кожне число ідентифікує один кадр відеозапису. Часовий код SMPTE може бути як з пропуском кадрів, так і без.

Snow. «Сніг». Випадковий шум на екрані, часто виникає із-за забруднення відеоголовок або поганих умов прийому відеосигналу.

S/N ratio. Відношення с/ш. См. відношення сигнал/шум.

Spectrum. Спектр. В електромагнетизм спектр відноситься до опису амплітудно-частотних складових сигналу. В оптиці спектр позначає частоти світлового випромінювання, складові білий світ, які можна бачити як кольори веселки.

Spectrum analyzer. Аналізатор спектру. Електронний пристрій, що відображає спектр електричного сигналу. SPG. Sync pulse generator. Генератор синхросигналу, синхрогенератор. Джерело сигналів синхронізації.

Split-screen unit (quad compressor). Роздільник екрану (видеоквадратор, квадрокомпрессор). Пристрій, який одночасно виводить частини зображення або більше одного зображення на один відеомонітор. Зазвичай відноситься до відображення чотирьох квадрантів.

Staircase (in television). Сходинки (в телебаченні). Те ж, що контрольні кольорові смуги (color bars). Шаблон, згенерований тестовим ТВ-генератором, який складається з смуг рівної яскравості з кроком 0, +20, +40, +60, +80, і +100 IRE і колірного сигналу постійної амплітуди у фазі сигналу кольорової синхронізації. Амплітуда колірного сигналу вибирається рівною 20 IRE (нижні щаблі) або 40 IRE (високі щаблі). Цей тестовий сигнал використовується для перевірки лінійності яскравого каналу і каналу кольоровості, диференційного підсилення та диференціальної фази.

Start bit. Стартовий біт. Біт, що передує групі бітів, що представляють символ. Використовується для сповіщення про появу символу при асинхронної передачі.

Sub-carrier (SC). Піднесуча. 3.58 МГц для NTSC, 4.43 МГц для PAL. Основні сигнали серед усіх синхросигналов систем NTSC і PAL. Це безперервне синусоїдальна коливання з амплітудою 2 В і частотою 3.579545 МГц (NTSC) і 4.43361875 МГц (PAL). У NTSC, наприклад, піднесуча зазвичай виходить розподілом первинної кварцованной частоти 14.318180 МГц на чотири, що дорівнює 3.579545. Також і в системі PAL. Всі інші синхросигнали виділяються з піднесе прямим діленням.

S-VHS. Формат відеозапису Super VHS. Новий стандарт, запропонований JVC, зберігає зворотну сумісність з форматом VHS. Дає краще горизонтальне дозвіл - до 400 ТВЛ. Все це досягається, головним чином, завдяки роздільному поданням колірних сигналів, високоякісним видеоголовкам і кращим стрічкам. S-VHS зазвичай асоціюється з роздільним поданням сигналів Y/C.

Sync. Synchronization pulse. Синхроімпульсів. Імпульс синхронізації.

Sync generator (sync pulse generator, SPG). Генератор синхроімпульсів, синхрогенератор. Пристрій, генеруючий синхронізуючі імпульси, необхідні для нормальної синхронізації джерел відеосигналів. Синхрогенератор може формувати сигнал піднесе, імпульс «спалаху» (сигналу кольорової синхронізації), синхросмесь, сигнали гасіння, малі синхроимульсы, кадрові синхроімпульсів, кольоровий сигнал чорного поля. В охоронному телебаченні частіше за все використовуються рядкові та кадрові синхроимульсы.

Т1. Лінія Т1. Канал передачі цифрових даних зі швидкістю передачі 1.544 Мбіт/с. Лінія використовує дві виті пари. Лінії Т1 використовуються для зв'язування мереж на великих відстанях. Для підключення локальних мереж до Т1 використовуються мости та маршрутизатори.

Т1 channels. Канали Т1. У Північній Америці - цифровий канал передачі даних зі швидкістю передачі 1.544 млн. біт в секунду. В Європі - цифровий канал передачі зі швидкістю 2.048 млн. біт в секунду. AT&T використовує цей термін для позначення каналів передачі даних у форматі цифрового сигналу DS-1 на 1.544 Мбіт/с.

ТЗ channels. Канали ТЗ. У Північній Америці цифровий канал на 45.304 Мбіт/с зазвичай позначається DS-3.

ТВЗ. Time base correction. Корекція тимчасових відмінностей. Синхронізація різних сигналів усередині пристроїв, таких як видеомультиплексор або коректор тимчасових спотворень.

TDG. Генератор дати та часу.

TDM. Time division multiplex. Мультиплексна передача з тимчасовим поділом каналів. Кожному користувачеві призначається спеціальний сегмент в кожному циклі передачі, таким чином досягається тимчасове розділення каналу передачі.

Tearing. Розрив (зсув рядків). Зміщення ліній відеозображення через нестабільність синхронізації. Створюється враження, ніби зображення розірвано.

Teleconferencing. Телеконференція. «Збори» учасників, що знаходяться в різних географічних регіонах, підтримуване електронними засобами зв'язку.

Telemetry - Телеметрія, в охоронному телебаченні - телекерування. Система дистанційного управління на основі цифрових даних, що використовується для управління панорамированием, нахилом, збільшенням, фокусуванням, передустановками, блоком омивач/очищувач і т. п. Оскільки система цифрова, то сигнал зазвичай передається по витій парі чи коаксіальному кабелю разом з відеосигналом.

Termination. Кінцева закладення, з'єднувачі на кінцях кабелю. Зазвичай відноситься до фізичного способом закладення кабелю: для коаксіального кабелю - це зазвичай BNC, для оптико-волоконного кабелю - ST-роз'єм. У разі передачі електричних сигналів може також ставитися до погодженням хвильового опору. Це особливо важливо для високочастотних сигналів (в тому числі і для відеосигналів), де характеристичне опір прийнято рівним 75 Ом.

TFT. Thin-film-transistor. Тонкоплівковий транзистор. Ця технологія використовується, головним чином, при виготовленні плоских комп'ютерних і відеоекранів (панелей), що перевершують за якістю класичні РК-монітори. Якість передачі кольору, швидкий час відгуку і високий дозвіл чудово підходять для відео.

Time lapse VCR (TL VCR). TL-відеомагнітофон. Відеомагнітофон, зазвичай формату VHS, який може забезпечити відеозапис на одну стрічку до 960 годин (для 180-минутнй касети). Такий тип відеомагнітофонів часто використовується в системах охоронного телебачення. Принцип дії дуже простий - стрічка не рухається з постійною швидкістю в 2.275 см/с (як у випадку побутових моделей VHS-магнітофонів), а переміщається з дискретним кроком, яким можна керувати. Такі відеомагнітофони володіють і рядом інших корисних для охоронного телебачення функцій, таких як зовнішній вхід тривоги, накладення часу-дати на відеосигнал, пошук відеозапису з тривогою і пр.

Time lapse video recording. TL-відеозапис. Переривчаста запис відеосигналів, що дозволяє збільшити час запису на носії. Зазвичай оцінюється порівнянням з 3-годинний стрічкою (180 хв).

Time multiplexing. Тимчасове мультиплексування. Техніка запису з декількох відеокамер на один TL-відеомагнітофон: зображення з відеокамер передаються послідовно з інтервалом затримки, відповідним обраному на магнітофоні режиму.

T-pulse to bar. Т-імпульс і прямокутний імпульс. Термін відноситься до аналізу частотної характеристики відеообладнання. Відеосигнал, що містить Т-імпульси (синус-квадратичної форми) і прямокутні імпульси однакової амплітуди, що проходять по каналу відеообладнання, а потім амплітуди Т-імпульсів і прямокутних імпульсів вимірюються на виході. На характер амплітудно-частотної характеристики вказує те, що одна частина сигналу менше по амплітуді, ніж інша.

Tracking. Трекінг. Кут і швидкість, з якою стрічка проходить видеоголовку.

Transcoder. Транскодер. Пристрій, що перетворює один вид кодованих відеосигналів в інший, наприклад, відеосигнали NTSC в PAL. Іноді помилково використовується в значенні транслятора (translator).

Transducer. Перетворювач (первинний). Пристрій, що перетворює одну форму енергії в іншу. Наприклад, у волоконній оптиці - це пристрій, який перетворює світлові сигнали у електричні.

Translator. Транслятор, конвертор. Пристрій, що перетворює одне безліч компонентів в інше, наприклад, сигналыХ R-Y B-Yb RGB сигнали.

Transponder. Транспондер (ретранслятор). Електронне обладнання, встановлене на супутнику; пристрій отримує сигнал з Землі, підсилює його, перетворює в інші частоти і передає назад на Землю.

TTL. 1. Transistor-transistor logic. Транзисторно-транзисторна логіка. ТТЛ. Термін з цифрової електроніки, означає можливість прямого під'єднання пристрою або схеми до входу або виходу цифрового обладнання. Така сумісність виключає необхідність наявності інтерфейсної схеми. ТТЛ-сигнали можуть мати лише два стани - низьке і високе, і таким чином вони набагато більш обмежені, ніж аналогові сигнали. 2. Through the lens. Спостереження через об'єктив або вимірювання кольору після об'єктива.

Twisted-pair. Вита пара. Кабель, що складається з двох скручених ізольованих провідників. Оскільки обидва дроти майже в рівній мірі схильні перешкод, то різницевий шум незначний.

UHF signal. Ultra high frequency signal. УВЧ-сигнал (ДМВ-діапазон). У телебаченні: діапазон радіочастот від 470 МГц до 850 МГц.

Unbalanced signal. Несиметричний сигнал. В охоронному телебаченні - це тип передачі відеосигналу по коаксіальному кабелю. Сигнал називається несиметричним, так як проходить тільки по центральному провіднику, в той час як обплетення кабелю використовується для вирівнювання різниці потенціалів між кінцями коаксіального кабелю.

Underscan. Зменшення растру. Зменшення розміру растра по горизонталі і вертикалі таким чином, що на видеомониторе видно всі чотири краї зображення.

UPS. Uninterruptible power supply. Система безперебійного живлення. Джерела живлення, які використовуються майже у всіх системах суворого режиму безпеки; їх метою є підтримка системи як мінімум протягом 10 хвилин після відключення енергопостачання від мережі. Тривалість цього періоду залежить від параметрів UPS (зазвичай виражається у вольт-амперах) та від споживання струму самою системою.

UTP. Unshielded twisted pair. Неекранована вита пара. Кабельний носій, що складається з однієї чи більше пар скручених ізольованих мідних провідників в одній оболонці. В даний час найбільш поширений метод підключення телефонної лінії і передачі даних на робоче місце.

Variable bit rate. Змінна швидкість передачі бітів. Тип функціонування, при якому швидкість передачі бітів при декодуванні стисненого бітового потоку змінюється з часом.

VDA. См. (video distribution amplifier) видеоусилитель-розподільник.

Vectorscope. Вектороскоп. Прилад, що аналогічний осцилографу, використовується для перевірки та/або вирівнювання амплітуди і фази трикольорового (RGB) сигналу.

Velocity of propagation. Швидкість поширення. Швидкість передачі сигналу. У порожньому просторі електромагнітні хвилі поширюються зі швидкістю світла. В коаксіальному кабелі ця швидкість зменшується діелектричними матеріалами. Зазвичай виражається у відсотках від швидкості поширення у вакуумі.

Vertical interval. Вертикальний (польовий) інтервал. Частина відеосигналу між кінцем одного поля і початком наступного. В цей час електронний промінь відеомонітора вимкнений (невидимий) і повертається з нижньої у верхню частину екрану, щоб почати новий цикл розгортки.

Vertical interval switcher. Синхронизируемый відеокомутатор. Послідовний або матричний відеокомутатор, який переключається з однієї відеокамери на іншу точно в польовий інтервал, таким чином забезпечуючи перемикання без порушення кадрової синхронізації. Це можливо тільки в тому випадку, якщо відеокамери синхронізовані.

Vertical resolution. Роздільна здатність по вертикалі. Колірна і яскравості роздільна здатність (деталізація), виражена по вертикалі екрана кінескопа. Обмежена числом рядків сканування.

Vertical retrace. Зворотний хід кадрової розгортки. Повернення електронного променя до верхньої частини екрану кінескопа або ПЗЗ-матриці відеокамери після закінчення розгортки поля.

Vertical shift register. Вертикальний сдвиговый регістр. Механізм ПЗС-технології, при якому заряд зчитується з фотосенсорів в процесі порядкового або кадрово-порядкового перенесення.

Vertical sync pulse. Кадровий синхроимпмульс. Містить частину інтервалу гасіння по кадрам, знаходиться на рівні кадрового гасить імпульсу. Синхронізує кадрову розгортку телевізора по композитному відеосигнали. Кожен кадр починається з одного і того ж вертикального положення .

Vestigial sideband transmission. Передача з частково пригніченою бічною смугою. Система передачі, при якій бічна смуга з одного боку несучої передається тільки частково.

VGA. Video graphics array. Логічна матриця відеографіки, адаптер VGA.

Video bandwidth. Ширина смуги пропускання відеосигналу. Найбільша частота в спектрі сигналу, що пропускається пристроєм. Чим вища смуга пропускання відеосигналу, тим вище якість зображення. Відеомагнітофон, що забезпечує широку смугу пропускання відеосигналу, дає на екрані добре деталізоване, високоякісне зображення. Смуги пропускання відеосигналу в студійній роботі коливаються від 3 до 12 МГц.

Video distribution amplifier (VDA). Видеоусилитель-розподільник, видеораспределитель. Спеціалізований підсилювач для посилення відеосигналу, що передається на кілька відеомоніторів одночасно.

Video gain. Розмах відеосигналу. Діапазон значень від світлого до темного на зображенні, який пропорційний різниці напруг, відповідних чорному і білому рівня у відеосигналі. Відображається на контрольному осцилографі рівнем напруги «біліше білого» в активному сигналі. Розмах відеосигналу пов'язаний з контрастом відеозображення.

Video equalization corrector (video equalizer). Видеоэквалайзер (видеокорректор). Пристрій, коригуючий нерівномірність частотної характеристики і/або фазові зрушення при передачі відеосигналу.

Video framestore. Кадрова відеопам'ять. Пристрій для зберігання одного або кількох цифрових зображень і подальшого стійкого відтворення на видеомониторе.

Video in-line amplifier. Видеоусилитель (магістральний). Пристрій, що забезпечує посилення відеосигналу.

Video matrix switcher (VMS). Матричний відеокомутатор. Пристрій для підключення декількох відеокамер, відеомагнітофона, видеопринтера і т. п. більше ніж до одного відеомонітору, відеомагнітофона, видеопринтеру і т. п. Набагато більш складна і ефективний пристрій, ніж відеокомутатор.

Video monitor. Відеомонітор. Пристрій, що здійснює перетворення відеосигналу зображення.

Video printer. Відеопрінтер. Пристрій, що здійснює перетворення відеосигналу з метою друку твердої копії. Друк може бути чорно-білою або кольоровою. Може мати різні формати. Необхідна спеціальна папір.

Video signal. Відеосигнал. Електричний сигнал, що містить всі елементи зображення, що передаються відеокамерою або іншим джерелом відеоінформації.

Video switcher. Відеокомутатор. Пристрій для підключення декількох відеокамер до декількох моніторів вручну, автоматично або за сигналом тривоги.

VITS. Video insertion test signals. Сигнал випробувальної рядка. Електричний сигнал спеціальної форми, вставлений в невидимі рядки (у разі PAL рядки 17, 18, 330 і 331), що визначають якість прийому.

Video wall. Відеостіна. Відеостіна - це великий екран, сформований декількома близько розташованими моніторами; якщо дивитися на них з деякої відстані, вони утворюють великий відеоекран або стіну.

VOD. Video on Demand. Відео на вимогу. Сервіс, що дозволяє користувачам дивитися вибрані ними програми у вибраний ними час з можливостями управліннями, подібними відеомагнітофона - пауза, швидкий перегляд і перемотування.

VHF. Very high frequency. Дуже висока частота (МВ-діапазон). Сигнал з частотами від 30 до 300 МГц. У телебаченні смуга частот IVHF лежить в діапазоні 45-67 МГц, смуга III -180-215 МГц. Смуга II зарезервована для FM-радіо 88-108 МГц.

VHS. Video home system. Формат VHS. Формат відеозапису, запропонований JVC, зазвичай використовується в побутових системах, але також і в охоронному телебаченні. Обмеження - швидкість записи, що використовуються магнітні стрічки і розділення сигналів кольоровості. Сучасне устаткування охоронного телебачення перевершує по вирішенню формат VHS.

VLF. Very low frequency. Дуже низька частота. Відноситься до частот у діапазоні 10-30 кГц.

VMD. Video motion detector. Видеодетектор руху. Детектор, що генерує ситуацію тривоги у відповідь на зміни у відеосигнал, зазвичай - рух, але це може бути і зміна освітленості. Дуже важливо в охоронному телебаченні, так як видеодетектор руху точно контролює те, що «бачить» відеокамера, тобто без втрат.

VR. Virtual Reality. Віртуальна реальність. Створені за допомогою комп'ютера аудіо - та візуальні образи, що сприймаються глядачем за допомогою високотехнологічних дисплеїв і сенсорних систем, які перебувають під його контролем.

VS. Vertical sync. Кадрова синхронізація. WAN. Wide area network. Глобальна мережа.

Waveform monitor. Індикатор форми сигналів, контрольний осцилограф. Осцилограф для відображення форми відеосигналів.

Wavelet. Вейвлет. Особливий тип стиснення відеосигналу, особливо добре підходить для охоронного телебачення. Дає більший коефіцієнт стиснення з якістю, рівним або кращим, ніж JPEG.

White balance. Баланс білого. Електронний процес, використовуваний у відеокамерах для відновлення справжніх квітів. Здійснюється електронним чином, використовуючи за основу біле у складі об'єкта зображення.

White level. Рівень білого. Частина відеосигналу, електронним чином представляє білу частину зображення. Відстоїть на 0.7 від рівня гасіння, в той час як чорна частина приймається рівною 0 Ст.

Wow and flutter. Плавання частоти, низькочастотна (wow) і високочастотна (flutter) детонація звуку. Плавання частоти відноситься до варіацій низьких частот, а флаттер до високочастотним варіацій, викликаним змінами швидкості переміщення стрічки відносно головки магнітофона.

W-VHS. Новий розширений стандарт, запропонований JVC, характеризується високим дозволом і співвідношенням сторін 16:9.

Y/C. Формат видеоизображения видеомагнитофонов Super-VHS. Яркость обозначается Y и передается отдельно от цветности С. Таким образом на У/С выходе S-VHS требуется два коаксиальных кабеля. 

Y, R-Y, B-Y. Совокупность компонентных видеосигналов, используемых в системе PAL, а также в некоторых случаях при кодировании и в большинстве случаях при декодировании в NTSC; Y обозначает сигнал яркости, R-Y- первый цветоразностный сигнал, B-Y- второй цветоразностный сигнал. 

Y, U, V. Яркостная и цветоразностная компоненты системы PAL; Новые обозначения для X B-Y, R-Y, связь с RGB идентична. 

Z. В електроніці і телебаченні так зазвичай позначається імпеданс (повне опір).

Zoom lens. Варіооб'єктив (трансфокатор). Об'єктив із змінною фокусною відстанню. Об'єктив відеокамери, який може змінювати фокусну відстань, зберігаючи об'єкт у фокусі і створюючи враження, що ви наблизилися або віддалилися від об'єкта. Зазвичай керується з клавіатури кнопками, позначеними «zoom-in» і «zoom-out».

Zoom ratio. Кратність зміни фокусної відстані. Математичне вираження для двох крайніх значень фокусної відстані конкретного вариообъектива.
 
Інші новини

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner