Кошик
243 відгуків
Найкращі пропозиції на комплекти відеоспостереження AjaxПерейти
Інтернет-магазин систем безпеки
+380 (96) 510-54-60
+380 (50) 910-19-39

Терміни та визначення в системах відеоспостереження (частина 2)

Composite video signal. Композитний відеосигнал. Сигнал, в якому яскравості і колірна інформація об'єднані згідно з одним із стандартів кодування: NTSC, PAL, SECAM, тощо

Concave lens. Увігнута лінза. Лінза з негативним фокусною відстанню, має уявний фокус і зменшує зображення об'єктів.

Contrast. Контраст. Загальний термін, використовуваний щодо динамічного діапазону відеозображення, тобто різниця між самими темними і світлими ділянками зображення.

Convex lens. Опукла лінза. Лінза з позитивним фокусною відстанню, має дійсний фокус і збільшує зображення об'єктів, тому зазвичай називається збільшувальним склом.

CPU. Central processing unit. Центральний процесор. Загальноприйнятий комп'ютерний термін. CRO. Cathode ray oscilloscope. Електронно-променевий осцилограф (див. Oscilloscope).

Модуль crosstalk. Перехресні спотворення. Тип наведень, небажана передача сигналу від одного ланцюга до іншої ланцюга в межах однієї системи. Зазвичай викликається ємнісний зв'язком (зв'язок по перемінному току).

CS-Mount. CS-кріплення. Новий стандарт кріплення об'єктивів. Така ж різьблення, як і в стандарті, але відстань від заднього фланця до ПЗЗ-матриці знижено до 12.5 мм, завдяки чому об'єктив стає менше, компактніше і дешевше. Об'єктиви з CS-кріпленням можуть використовуватися тільки на відеокамерах з CS-кріпленням.

CS-to-C-mount adaptor. C/CS-адаптер, перехідне кільце. Адаптер використовується для перетворення CS-відеокамери З-відеокамеру, тобто для роботи з об'єктивом. Це кільце товщиною 5 мм з зовнішньою різьбою з одного боку і внутрішньою з іншого, має діаметр різьби в 1" та крок різьби 32 нитки на дюйм. Зазвичай додається до нового типу відеокамер (CS).

CVBS. Composite video bar signal. Композитний відеосигнал. У телемовленні - це відеосигнал, що включає колірну інформацію і синхроімпульси.

D/A (DA). ЦАП, цифро-аналогове перетворення (протилежність АЦП).

Dark current. Темновий струм. Сигнал, що виникає на виході ПЗС-матриці при відсутності падаючого світла.

Dark noise. Темновий шум. Шум, пов'язаний з квантовою природою темнового струму.

DAT (digital audio tape). Цифрова аудіокасета. Система з якістю сигналу, рівним CD, спочатку розроблена для запису та відтворення оцифрованих аудіосигналів. Останні апаратні і програмні розробки можуть призвести до створення аналогічних недорогих систем архівування, запису та відтворення відеосигналів.

dB. Decibel. дБ. Децибел. Десятковий логарифм відношення двох сигналів або двох значень, зазвичай відноситься до потужності, але також може відноситися до напруги або струму. Якщо вважається потужність, то логарифм множиться на 10, а для струму або напруги - на 20.

DBS. Direct broadcast satellite. Супутник безпосереднього (прямого) мовлення. Мовлення з супутника прямо для споживача, зазвичай при цьому використовується невелика супутникова антена.

DC. Direct current. Постійний струм. Струм, що тече в одному напрямку (на противагу змінним струмом).

DCT. Discrete cosine transform. Дискретне косинусне перетворення. Математичний алгоритм, який використовується для генерації частотного представлення блоку видеопикселов. DCT - це зворотне дискретне ортогональне перетворення між просторової і тимчасової областями. Є пряме дискретне косинусне перетворення (forward discrete cosine transform, FDCT) і зворотне дискретне косинусне перетворення (inverse discrete cosine transform, IDCT).

Decoder. Декодер. Пристрій для відновлення складових сигналів, що надходять з джерела кодованих сигналів.

Degauss. Розмагнічування.

Delay line. Лінія затримки. Штучна або реальна лінія передачі або еквівалентний пристрій, призначений для затримки сигналу на певний часовий інтервал.

Demodulator. Демодулятор. Пристрій, який відокремлює відео - та аудіосигнали від несучої частоти.

Depth of field. Глибина різкості. Область перед і за об'єктом, що знаходиться у фокусі, яка на екрані виглядає різко. Глибина різкості зростає зі зменшенням фокусної відстані, тобто чим менше фокусна відстань, тим більше глибина різкості. Глибина різкості завжди більше за об'єктом, що знаходиться у фокусі.

Dielectric. Діелектрик. Ізолюючий (непровідний матеріал.

Differential phase. Диференціальна фаза. Зміна фази піднесе відеосигналу, викликане зміною рівня сигналу яскравості. Колірні тони сцени змінюються разом із зміною яскравості сцени.

Digital disc recorder. Пристрій запису на жорсткий диск.

Digital signal. Цифровий сигнал. Електронний сигнал, в якому кожне значення реального збудження (звук, світло) представляється комбінацією двійкових сигналів, відповідних аналоговому сигналу.

DIN. Deutsche Industrie-Normen. Німецький стандарт.

Disk. Диск. Плоска кругла пластина, вкрита магнітним матеріалом, на яку записуються дані шляхом селективного намагнічування частин поверхні. Є гнучкі і жорсткі диски. Це може бути також пластиковий компакт-диск (CD) або цифровий відеодиск (DVD).

Distortion. Спотворення (дисторсія). Непропорційне представлення оригіналу.

DMD. Digital micro-mirror device. Цифрове микрозеркальное пристрій. Нова технологія відеопроекції, що використовує матриці з великою кількістю мініатюрних дзеркал, проекційний кут яких може контролюватися з цифровою точністю.

DOS. Disk operating system. Дискова операційна система. Пакет програмного забезпечення, що забезпечує роботу комп'ютера з такими технічними пристроями, як накопичувач на жорстких дисках, гнучкий диск, монітор, клавіатура та ін

Dot pitch. Крок розташування точок. Відстань у міліметрах між окремими точками на екрані відеомонітора. Чим менше крок, тим краще, так як тоді отображется більше точок і підвищується роздільна здатність. Крок розташування точок визначає дозвіл відеомонітора. Комп'ютерний монітор або відеомонітор системи охоронного телебачення з високою роздільною здатністю мають крок розташування точок менш 0.3 мм

Drop-frame time code. Часовий код пропущеного кадру. Формат тимчасового коду SMPTE, який безупинно підраховує 30 кадрів в секунду, але кожну хвилину пропускає два кадри за винятком кожної десятої хвилини (кожну годину пропускає 108 кадрів) для синхронізації тимчасового коду з годинником. Це необхідно, так як дійсна частота кадрів відеосигналу NTSC дорівнює не 30, а 29.94 кадрів в секунду.

DSP. Digital signal processing. Цифрова обробка сигналів. Зазвичай відноситься до частини електронної схеми пристрою, що виконує цифрову обробку сигналів.

Dubbing. Дубляж. Перезапис з одного носія на інший.

Duplex. Дуплексний, двосторонній. Комунікаційна система, що несе інформацію в обох напрямках. В охоронному телебаченні термін «дуплексний» часто використовується для опису типу видеомультиплексора, який може виконувати одночасно дві функції - запис у мультиплексному режимі і відтворення у мультиплексному режимі. Може також ставитися, наприклад, до дуплексної комунікації між матричним видеокоммутатором і приймачем сигналів телекерування поворотним пристроєм.

DV-Mini. Mini digital video. Міні цифрове відео. Новий формат аудіо - і відеозапису для невеликих камкордерів, прийнятий більшістю виробників камкордерів. Відео та звук записуються в цифровому форматі на малу касету (66x48x12 мм), перевершуючи за якістю S-VHS і Hi 8.

D-VHS. Новий стандарт, запропонований JVC для запису цифрових сигналів на VHS-відеомагнітофон.

Dynamic range. Динамічний діапазон. Різниця у найменшому і найбільшому значенні, представляється системою.
 
EBU. European Broadcasting Union. Європейський союз радіомовлення.

EIA. Асоціація електронної промисловості. Розробляє телевізійні стандарти, що використовуються в США, Канаді і Японії, на основі чересстрочной розгортки в 525 рядків. Раніше була відома як RMA або RETMA.

Encoder. Кодуючий пристрій. Пристрій, що накладає інформацію одного електронного сигналу на інші електронні сигнали.

Encryption. Кодування. Систематична перегрупування бітового потоку раніше оцифрованого сигналу, що робить інформацію нераспознаваемой до відновлення по ключу санкціонованого доступу. Цей метод використовується для захисту переданої по комунікаційним каналам інформації з метою не допустити до інтерпретації повідомлення нікого, крім санкціонованих користувачів. Може використовуватися для голосових, відео - та інших комунікаційних сигналів.

ENG camera. Electronic News Gathering camera. Телекамера для видеожурналистики. ПЗЗ-камера в індустрії телемовлення.

EPROM. Erasable and programmable read only memory. Стирається програмована постійна пам'ять. Електронна мікросхема, яка використовується в багатьох системах безпеки, зберігає програмні інструкції для виконання різних операцій.

Equalizer. Еквалайзер, частотний коректор. Пристрій, призначений для компенсації втрат або затримок частот в системі. Частина системи або схема, що дозволяє налаштувати сигнал в межах заданої смуги частот.

Ethernet. Локальна мережа, що з'єднує комп'ютери, принтери, робочі станції, термінали і т. д., що знаходяться в одній будівлі. Мережа Ethernet використовує кабелі витої пари і коаксіальні кабелі на швидкостях 10 Мбіт/с

Ethernet використовують метод CSMA/CD (многостанционный доступ з виявленням зіткнень). CSMA/CD - це метод поділу загальної середовища (дроти, коаксіальні кабелі) між різними пристроями.

External synchronization. Зовнішня синхронізація. Засоби синхронізації обладнання від одного джерела. FCC. Federal Communications Commission (US). Федеральна комісія зв'язку (США). FFT. Fast Fourier Transformation. Швидке перетворення Фур'є.

Fiber optics. Волоконна оптика. Технологія передачі сигналів у формі світлових імпульсів. Оптико-волоконний кабель відомий такими властивостями, як електрична ізоляція і несхильність до електростатичних і електромагнітних перешкод.

Field. Поле кадру. Половина ТВ-кадру, що складається з парних або непарних рядків. У системах CCIR кожне поле складається з 625/2 = 312.5 рядків, а в системах EIA - з 525/2 = 262.5 рядків. У ТВ-системі CCIR/PAL передається 50 полів/секунду, а в EIA/NTSC - 60 полів/секунду.

Film recorder. Пристрій для запису на фотоплівку. Пристрій, що здійснює перетворення цифрових даних на дані, записані на плівку. Безперервні тонові рекордери дозволяють отримати кольорові фотографії у вигляді слайдів, відбитків або негативів.

Fixed focal length lens. Об'єктив з фіксованою фокусною відстанню, регулятором фокусування і діафрагми.

Flash memory. Флеш-пам'ять. Енергонезалежна цифрова пам'ять. Час доступу флеш-пам'яті нижче, ніж час доступу SRAM або DRAM.

Flicker. Мерехтіння, фліккер-шум. Дратує перешкода, головним чином, пов'язана з кадровою синхронізацією і відображенням полів. В деякій мірі мерехтіння природно, пояснюється чересстрочной розгорткою і більш помітно в 50 Гц системах (PAL). Мерехтіння з'являється також і в тому випадку, коли на екран виводяться статичні об'єкти, наприклад, генерований комп'ютером текстовий відеозображення. Недостатня обробка цифрового зображення, властива перетворювачів низької якості (при переході від до PAL NTSC і назад), створює подразнюючу мерехтіння на екрані. Існує кілька електронних методів, що дозволяють мінімізувати мерехтіння.

F-number. F-число. В об'єктивах з регульованою діафрагмою максимальне розкриття діафрагми виражається у вигляді відношення (фокусна відстань)/(максимальний діаметр апертури). Значення, відповідне максимальному розкриттю діафрагми наноситься на передньому кільці об'єктива.

Focal length. Фокусна відстань. Відстань між оптичним центром лінзи і головною фокусною точкою.

Focusing control. Фокусування (управління фокусуванням). Засоби регулювання об'єктива, що дозволяють одержати різке зображення об'єктів, що знаходяться на різних відстанях від відеокамери.

Foot-candela. Фут-кандела. Одиниця виміру освітленості, яка використовується, в основному, в американській термінології. Фут-кандела в десять раз (а точніше, в 10.764 рази) більше одного люкса.

Fourier Transformation. Перетворення Фур'є. Математичне перетворення функцій з тимчасової області в частотну.

Frame. Кадр. (Див. Також ТБ-поле). Позначає сукупність рядків, складових один ТБ-кадр. У ТВ-системі CCIR/PAL один кадр складається з 625 рядків, а в системі EIA/NTSC - з 525 рядків. В системі CCIR/PAL передається 25 кадрів в секунду, в системі EIA/NTSC - 30 кадрів в секунду.

Frame store. Відеопам'ять (кадрова пам'ять). Електронний пристрій, оцифровывающее кадр (або ТВ-поле), відеосигналу і розміщує його в пам'яті. Видеомультиплексоры, видеоквадраторы (роздільники екрану) і деякі новітні кольорові відеокамери мають вбудовану кадрову пам'ять.

Frame switcher. Кадровий відеокомутатор. Ще одна назва симплексного видеомультиплексора, який може записувати відеосигнали з декількох відеокамер на один відеомагнітофон (і відтворювати зображення з будь з відеокамер в повноекранному форматі), але не має функції мультиэкранного відтворення.

Frame synchronizer. Кадровий синхронізатор. Цифровий буфер, який зберігає і порівнює синхронізує інформацію з синхроимпульсами відеосигналу, тим самим безперервно коригуючи сигнал щоб уникнути помилок синхронізації.

Frame transfer (FT). Покадровий перенесення. Один із трьох принципів переносу заряду в ПЗС-матрицях. Інші два - це порядковий та кадрово-порядковий перенесення.

Frame-interline transfer (FIT). Кадрово-порядковий перенесення. Відноситься до одного з принципів переносу заряду в ПЗС-матрицях. Інші два - це порядковий і кадровий перенесення.

Frequency. Частота. Кількість повних циклів періодичного сигналу за заданий проміжок часу. Зазвичай вимірюється в герцах.

Frequency modulation (FM). Частотна модуляція (ЧМ). Модуляція синусоїдального коливання шляхом зміни частоти у відповідності з амплітудними варіаціями модулюючого сигналу.

Front porch. Передня площадка рядкового гасить імпульсу (між кінцем сигналу активної рядки і початком рядкового синхроімпульсу).

Gain. Підсилення, коефіцієнт підсилення. Будь-яке збільшення або зменшення електричного сигналу. Вимірюється в децибелах або в разах.

Gamma. Гамма-корекція. Корекція лінійної характеристики відеокамери в цілях компенсації нелінійної характеристики люмінофорного екрану відеомонітора. Вимірюється експоненціальним значення кривої, що описує нелінійність. Типове значення гамма-коефіцієнта чорно-білого відеомонітора одно 2.2; щоб загальна характеристика системи була лінійною, для відеокамери повинно бути встановлено значення, протилежне 2.2 (тобто 0.45).

Gamut. Діапазон. Діапазон допустимих напружень відеосигналу або компонент відеосигналу. Перевищення сигналом цього діапазону може призвести до його обмеження, перехресної перешкоди і інших спотворень.

Gen-lock. Спосіб синхронізації відеосигналів камери від зовнішнього генератора синхроімпульсів.

GHz. GigaHertz. ГГц. Гігагерц. Один мільярд періодів в секунду.

GB. Gigabyte. Гбайт. Гігабайт. Одиниця виміру комп'ютерної пам'яті, складова близько однієї тисячі мільйона байт (близько тисячі мегабайт). Дійсне значення дорівнює 1 073 741 824 байт.

GND. Ground (electrical). Заземлення, «земля» (електрична).

Gray scale. Шкала рівнів сірого, шкала яскравості. Ряд відтінків (зазвичай 10) від істинно чорного до істинно білого.

Ground loop. «Земляна петля», паразитний контур з замиканням через землю (заземлюючий контур). Небажані перешкоди в лініях передачі електричного сигналу з екранованим кабелем, що виникають в результаті появи паразитних струмів у випадку, коли система має більше однієї точки «землі». В охоронному телебаченні, наприклад, виникає у разі, якщо на відеокамері і комутаторі або видеомониторе різні опору заземлень. Перешкода, наведена оточуючих електричним обладнанням (включаючи живильну мережу), нерівномірно розряджається через два заземлення (оскільки вони різні) і проявляється на відеомоніторах у вигляді перешкод.

GUI. Graphical user interface. Графічний інтерфейс користувача.

HAD. Hole accumulated diode. Тип ПЗС-сенсору з шаром, призначеним для акумулювання електронних дірок з метою зниження рівня шуму.

HDD. Hard disk drive. Накопичувач на жорстких дисках. Магнітний носій, призначений для зберігання цифрової інформації в більшості комп'ютерів та в електронному обладнанні, що виконує обробку цифрових даних.

HDDTV. High definition digital television. Цифрове телебачення високої чіткості. ЦТВЧ. Розвивається стандарт телемовлення з надзвичайно високим дозволом і відношенням сторін 16:9. Являє собою подальший розвиток аналогового ТБ високої чіткості, що вже використовується в експериментальному порядку в Японії і Європі. Дозвіл зображення становить близько 2000x1000 пікселів, використовується стандарт MPEG-2.

HDTV. High definition television. Телебачення високої чіткості. ТВЧ. Зазвичай використовується щодо аналогової версії ЦТВЧ. SMPTE в США і ЕТА в Японії запропонували стандарт HDTV: 1125 рядків при частоті 60 Гц з чересстрочной розгорткою 2:1, відношення сторін 16:9, смуга частот 30 МГц для RGB і сигналу яскравості.

Headend. Головний вузол (станція). Електронне обладнання на передавальному кінці телевізійної системи: антени, наземні станції, передпідсилювачі, частотні перетворювачі, демодулятори, модулятори і подібне обладнання.

Helical scan. Спіральна розгортка. Метод запису відеоінформації на магнітну стрічку, зазвичай використовується в побутових і професійних відеомагнітофонах.

Horizontal Drive (also Horizontal sync). Рядковий керуючий імпульс (також рядковий синхроімпульсів). Цей сигнал виходить шляхом ділення піднесе на 227.5 і подальшого формування імпульсів. Сигнал використовується відеомоніторами і відеокамерами для визначення початку кожного рядка.

Horizontal resolution. Роздільна здатність по горизонталі. Хроматична і яскравості роздільна здатність (деталізація), оцінювана по горизонталі зображення на екрані кінескопа. Зазвичай виражається у вигляді числа переходів від чорного до білого або числа помітних ліній. Обмежена смугою частот відеосигналу або смугою пропускання обладнання.

Herringbone. Зубчатость. Формування на зображенні особливого малюнка при відображенні цветомодулированного композитного відеосигналу (PAL або NTSC) на чорно-білому видеомониторе.

Horizontal retrace. Зворотний хід рядкової розгортки. Короткий період у кінці кожного рядка відеосигналу, коли скануючий промінь повертається на інший бік екрану, щоб почати новий рядок.

Horizontal sync pulse. Рядковий синхроімпульсів. Імпульс синхронізації наприкінці кожного рядка розгорнення, що визначає початок зворотнього ходу рядкової розгортки.

Hertz. Герц. Одиниця вимірювання, яка дорівнює числу коливань в секунду.

Housings, environmental. Кожух відеокамери. Зазвичай позначає кожух для відеокамери з об'єктивом; може мати аксесуари - підігрів, омивачі скла, очищувачі, призначені для специфічних умов навколишнього середовища.

HS. Horizontal sync. Рядкова синхронізація.

Hue (tint, phase, chroma phase). Колірний тон (відтінок, фаза, фаза сигналу кольоровості). Одна з характеристик розрізнення кольорів. Колірний тон визначає колір на основі його положення в спектрі, тобто червоний, синій, зелений або жовтий та ін Колірний тон - це одна з трьох характеристик кольору в телебаченні: див. також «насиченість» і «яскравість». У видеосигналах систем NTSC і PAL інформація про колірному тоні кожної точки зображення передається відповідній миттєвої фазою піднесе активного відеосигналу.

Hum. Фон, мережеві перешкоди. Термін використовується для опису небажаних перешкод, обумовлених електромережею.

Hum bug. Синонім пристрої захисту від земляних петель.

Hyper-HAD. Удосконалена версія технології HAD, що використовує технологію мікролінз для підвищення чутливості без збільшення розмірів піксел ПЗС-матриці.

IDE. Interface device electronics. Інтерфейс пристроїв. Стандарт на програмне і апаратне забезпечення комунікацій при підключенні периферійних пристроїв до комп'ютера.

I/O. Input/Output. Вхід/Вихід.

1/Р. Input. Вхід. Сигнал, прикладений до елемента електричної апаратури або до роз'ємів апаратури, на які подається сигнал або напруга.

I2R. Формула обчислення потужності у ватах (Вт), де I - сила струму в амперах (A), R - опір в омах (Ом).

IEC. International Electrotechnical Commission (also CEI). Міжнародна електротехнічна комісія. МЕК.

Imaging device. Фотоприймач (формувач відеосигналу). Вакуумна передавальна трубка або твердотільний прилад, в якому світлочутлива пластина трубки або світлочутлива ПЗС-матриця формує електронний сигнал, за допомогою якого створюється зображення.

Impedance. Повне опір, імпеданс. Характеристика, що описує загальний опір електричного ланцюга. Опір, індуктивність, ємність і провідність по-різному впливають на повне опір, у залежності від частоти, ізоляторів, оточуючих провідник, фізичних взаємодій між провідниками і зовнішніми факторами. Імпеданс зазвичай позначається буквою Z, вимірюється в омах.

Input. Вхід. Те ж, що і 1/Р.

Inserter (alphanumeric video generator). Генератор тексту, генератор вставки алфавітно-цифрових символів у відеосигнал. Пристрій введення додаткової інформації, зазвичай що накладається на відтворюване зображення; обсяг інформації може змінюватися від одного-двох символів тексту, що займає весь екран. Такі генератори в якості опорного рівня для вставки тексту використовують синхроімпульсів відеосигналу; це означає, що, якщо відеосигнал має низьку якість, то і стабільність тексту теж буде низькою.

Interference. Перешкоди, наведення. Обурення електричної або електромагнітної природи, що викликають небажані наслідки в роботі електронного обладнання.

Interlaced scanning. Черезрядкова розгортка. Техніка комбінування двох телевізійних полів (напівкадрів) для отримання повного кадру. Кожне поле складається тільки з тільки парних або непарних рядків, поля виводяться одне за іншим, але фізичний стан рядків перемежовується, тому розгортка називається чергуванням. Цей тип формування телевізійного зображення був запропонований на зорі телебачення з тим, щоб при мінімальній кількості інформації отримати плавно рухоме зображення.

Interline transfer. Порядковий перенесення. Один із трьох принципів переносу заряду в ПЗС-матрицях. Інші два - це покадровий і кадрово-порядковий перенесення.

IP. Index of protection. Індекс захисту. Числова система, що описує захищеність пристроїв від зовнішніх впливів, таких як волога, пил і удари.

IRE. Institute of Radio Engineers. Інститут радіоінженерів. ІРІ. Одиниця виміру, делящая область знизу від синхроімпульсів синхросигналу до пікового рівня білого на 140 рівних частин. 140 IRE відповідає розмаху повного відеосигналу 1 Ст. Діапазон активного відеосигналу становить 100 IRE.

IR light. ІЧ-випромінювання. Інфрачервоне світло, невидимий для людського ока. Зазвичай відноситься до довжинах хвиль більше 700 нм. Чорно-білі відеокамери володіють високою чутливістю в інфрачервоному діапазоні світлового спектру.

Iris. Діафрагма (ірисова). Засіб регулювання розміру апертури об'єктиву і, отже, кількості проходить через об'єктив світла.

ISDN. Integrated Services Digital Network. Цифрова мережу зв'язку з комплексними послугами. Новітнє покоління телефонних мереж, що використовує швидкість передачі 64 кбіт/с (оскільки мережа цифрова, вона характеризується не смугою пропускання сигналу в кГц, а швидкістю передачі). Це набагато швидше, ніж звичайна телефонна лінія PSTN (комутована телефонна мережа загального користування). Щоб скористатися мережею ISDN, потрібно звернутися до провайдера комунікаційних послуг, крім того, потрібен спеціальний набір інтерфейсних елементів (зразок модемів).



 
Інші новини

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner