Кошик
238 відгуків
Інтернет-магазин систем безпеки
+380 (96) 510-54-60
+380 (50) 910-19-39

Кабель силовий

Силові кабелі розрізняють:

  • за родом металу струмопровідних жил - кабелі з алюмінієвими та мідними жилами,
  • за родом матеріалів, якими ізолюються струмоведучі жили, кабелі з паперовою з пластмасовою та гумовою ізоляцією,
  • за родом захисту ізоляції жил кабелів від впливу зовнішнього середовища - кабелі в металевої, пластмасової та гумовій оболонці,
  • за способом захисту від механічних пошкоджень - броньовані та небронированные, за кількістю жил - одне-, двох-, трьох-, чотирьох-і пятижильные.

Кожна конструкція кабелів має свої позначення і марку. Марка кабелю складається з початкових літер слів, що описують конструкцію кабелю.

Силові кабелі зручно класифікуватися по номінальному напрузі, на які вони розраховані. Класифікаційними ознаками можуть служити також вид ізоляції та конструктивні особливості кабелів.

     Всі силові кабелі номінальною робочою напругою можна умовно розділити на дві групи.

    До групи низького напруги включені кабелі, призначені для роботи в електричних мережах з ізольованою нейтраллю змінного напруги 1, 3, 6, 10, 20 і 35 кВ частотою 50 Гц. Ці ж кабелі можуть бути використані з заземленою нейтраллю та в мережах постійного струму. Такі кабелі випускаються з паперовою просоченою, пластмасовою та гумовою ізоляцією, причому найбільш перспективним видом ізоляції є пластмасова. Кабелі з пластмасовою ізоляцією більш прості у виготовленні, зручні при монтажі та експлуатації.

Виробництво силових кабелів з пластмасовою ізоляцією в даний час значно розширюється. Силові кабелі з гумовою ізоляцією випускаються в обмеженій кількості. Кабелі низької напруги залежно від призначення випускаються в одножильном, двухжильном, трижильний і четырехжильном виконанні. Одножильні і трьохжильні кабелі використовуються в мережах напругою 1-35 кВ, двох - і четырехжильные кабелі використовуються в мережах напругою до 1 кВ.

Чотирижильний кабель призначений для чотирипровідних мереж змінного напруги. Четверта жила в ньому є заземлюючий або зануляющий, тому її перетин, як правило, менше перетину основних жил. Однак при прокладанні кабелів у вибухонебезпечних приміщеннях і в деяких інших випадках перетин четвертої жили вибирається рівним перетину основних жил.

    В групу кабелів високої напруги включені кабелі, призначені для роботи в мережах змінної напруги 110, 220, 330, 380, 500, 750 кВ і вище, а також кабелі постійної напруги від +100 до +400 кВ і вище. Основна маса кабелів високої напруги в даний час виготовляється з просоченої маслом паперовою ізоляцією - це маслонаповнені кабелі низького і високого тиску. Висока електрична міцність ізоляції цих кабелів забезпечується надмірним тиском масла в них. Однако за рубежом получили также распространение газонаполненные кабели, в которых используется газ, как в виде изолирующей среды, так и для создания избыточного давления в изоляции. Кабели высокого напряжения с пластмассовой изоляцией являются наиболее перспек-тивными.

     Маркировка силовых кабелей обычно включает буквы, обозначающие материал, из которого изготовлены жилы, изоляция, оболочка, и тип защиты покрова. Маркировка кабелей высокого напряжения отражает также особенности его конструкции.

Мідні струмопровідні жили у маркуванні кабелів не відзначаються спеціальною буквою, алюмінієва жила позначається буквою А, що стоїть на початку маркування. Наступна буква маркування кабелю позначає матеріал ізоляції, причому паперова просочена ізоляція не має літерного позначення, поліетиленова ізоляція позначається літерою П, полівінілхлоридна - літерою В, а гумова ізоляція - літерою Р. Далі слідує буква, відповідна типу захисної оболонки: А - алюмінієва, С - свинцева, П - поліетиленовий шланг, В - оболонка з полівініл хлориду, Р - гумова оболонка. Останні літери позначають тип захисного покриву.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner