Продавець Ip24 - інтернет-магазин систем безпеки розвиває свій бізнес на Prom.ua 10 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
243 відгуків
Найкращі пропозиції на комплекти відеоспостереження AjaxПерейти
Інтернет-магазин систем безпеки
+380 (96) 510-54-60
+380 (50) 910-19-39

Дротова або бездротова охоронна система

Що вибрати — дротову або бездротову охоронну систему?

Велику популярність набувають бездротові системи самого різного призначення. Можна зустріти бездротові охоронні та пожежні системи, а також системи відеоспостереження, управління електричними навантаженнями і т. д. Переваги бездротової системи очевидні, і про них нам постійно твердить реклама. Однак за всі зручності доводиться платити, в тому числі і за комфорт відсутності проводів, але не завжди ми розплачуємося грошима.

Витоку інформації

Бездротові системи більш уразливі з точки зору безпеки, ніж традиційні дротові. Найбільш очевидна уразливість — це витік інформації назовні, і проконтролювати таку витік практично неможливо. Будь-яка людина, що знаходиться в зоні дії бездротової системи, може отримати доступ до інформації, яка передається бездротовими датчиками. І якщо у проводових систем у разі несанкціонованого підключення можна локалізувати, де стався витік інформації, то в бездротових систем це може бути будь-яка точка в зоні покриття та визначити її практично неможливо. Дротову систему простіше захистити від несанкціонованого втручання. Достатньо обмежити доступ сторонніх осіб до місць закладення кабельної траси. З бездротовими системами все набагато складніше, підключення можливо в будь-якій точці покриття радіосигналу, визначити місце витоку практично не можливо, а технічні засоби для підключення або внесення перешкод в активний сигнал останнім часом стали набагато доступніше.

Навіть якщо контрольна панель не поставлена на охорону, безпровідні датчики, наприклад датчики руху, продовжують видавати інформацію. В результаті сигнали від спрацьованих бездротових датчиків надходять на контрольну панель, хоча вона ніяк їх не обробляє. Завдяки цьому можна візуально оцінити роботу датчика, його зону покриття.

Глушіння сигналу

Коли ж система поставлена на охорону, можна перевірити, як заглушити сигнал бездротових датчиків. Для цього досить включити свій портативний генератор перешкод і подивитися, чи проходить сигнал. Причому це не викличе жодних підозр. Зловмисник може спокійно зайти в офіс, протестувати придушення сигналу і так само спокійно піти. А за результатами свого візиту він, отримавши потрібну інформацію про роботи охоронної системи, зможе впевнено спланувати свій злочин.

Коли бездротові системи незамінні?

Тому бездротові системи слід встановлювати лише у тих випадках, коли без них неможливо обійтися. Це можуть бути важкодоступні місця, наприклад, гірська місцевість, де відсутні кабельні комунікації, а вартість їх прокладки надмірно висока. Також має сенс використовувати бездротові системи, коли щось не врахували при прокладенні кабельної системи і прокласти додаткові кабелі вже неможливо. У цьому випадку бездротова система не є всеосяжною, тобто вона не видає всієї повноти інформації про об'єкті, що охороняється, контролює тільки його частина, а витік інформації не буде представляти загрози для безпеки об'єкта.

Коли бездротові системи безпечні?

Необходимо подумать и тщательно взвесить все достоинства и недостатки беспроводных систем, прежде чем делать выбор в их пользу. Конечно, беспроводные системы могут использоваться не только для обеспечения безопасности, но и для мультимедийных задач, например в системах многозонального распределения звука (так называемые аудиомультирумы). И в этом случае не возникает никаких возражений против использования беспроводной системы: при сбое мы не услышим музыку или радио, а это не критично. Однак, якщо не дійде сигнал від бездротового пожежного датчика або життєво важливого елемента системи диспетчеризації, наприклад, яка включає опалення в зимовий період, то втрати можуть бути дуже істотними, аж до людських жертв.

Оцінюйте ризики

Тому завжди варто оцінювати ризики при експлуатації безпровідних систем. В них неможливо гарантувати те, що сигнал буде своєчасно і гарантовано доставлений одержувачу. У переважній більшості систем бездротові датчики передають тільки в одну сторону і не отримують відповіді про доставку своїх сигналів. Бездротові датчики не перебувають на зв'язку постійно: в штатному режимі вони передають сигнал разів у хвилину або рідше, тому зникнення сигналу від датчика не викликає моментальної реакції контрольної панелі. Потрібно розуміти, що відразу тривогу викликає лише специфічний сигнал тривоги від датчика, а от якщо ніяких сигналів від датчика не приходить, то система про це не знає кілька хвилин.

Безпека лише в проводах

Охоронні системи повинні бути провідними. Дріт може бути мідних або оптоволоконних, але сигнал необхідно гарантовано доставити приймаючій стороні (на контрольну панель, комп'ютер, відеореєстратор). Тільки в цьому випадку можна покладатися на роботу такої системи.

 

Інші статті
  • Чому варто купувати комплект домофону Bcom BD-480m Black Kit?
    Представлення новинки у світі відео домофонів BD-480M Black Kit! Цей комплект поєднує стильний дизайн, надійну функціональність та доступну ціну, що робить його ідеальним вибором для квартири, будинку чи офісу
  • Що таке BLC
    BLC (Back Light Compensation) – це технологія компенсації заднього підсвічування, яка використовується у камерах відеоспостереження для покращення якості зображення. Вона допомагає зробити об'єкти на передньому плані більш видимими, коли вони знаходяться на фоні яскравого світла, наприклад, перед вікном або проти сонця. Як працює BLC, у яких випадках вона корисна та чим відрізняється від WDR і HLC – читайте у нашій статті!

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner