Кошик
243 відгуків
Найкращі пропозиції на комплекти відеоспостереження AjaxПерейти
Інтернет-магазин систем безпеки
+380 (96) 510-54-60
+380 (50) 910-19-39

Кабель для відеоспостереження і домофонів

Купити комбінований (кабель живлення + коаксіал), віту пару за вигідною ціною за посиланням

"В силу мінімального числа сполук, швидкого підключення і відключення, а також відсутності медиаконвертеров коаксіальний кабель продовжує залишатися самою надійною і недорогий середовищем передачі для більшості відеосистем, - стверджує віце-президент за технологіями компанії CommScope Роб Весселс. - Багато років гранична дальність передачі сигналів по коаксіальному кабелю становила 750 футів (1 фут = 30,48 см), але сьогодні завдяки прогресу у виробництві зазначених кабелів та камер цей бар'єр єр подолано ".

У порівнянні з UTP-кабель коаксіальний кабель з центральним провідником діаметром 18 AWG (близько 1 мм) має більш широку смугу пропускання і забезпечує картинку кращої якості. "Через більшого діаметру центрального провідника втрати в коаксіальному кабелі менше, ніж у UTP-кабелі - зазначає директор служби технічної підтримки компанії Mohawk / CDT (http://www.mohawk-cdt.com) Майк Рубера. - А наявність екрану в коаксіальному кабелі гарантує кращий захист від електромагнітних перешкод ".

Виробники камер, в тому числі компанія Panasonic, як найкращою середовища передачі сигналів для сьогоднішніх систем відеоспостереження і раніше рекомендують коаксіальний кабель. "Провівши відповідні випробування, ми довели, що за допомогою наших камер з вбудованими еквалайзерами і коаксіальногокабелю можна передавати відеосигнал на відстань до 3000 футів", - заявив менеджер з продажу компанії Panasonic Security Systems Group (http://www.panasonic.com) Томас Кук.

Хоча коаксіальний кабель має чудові характеристики передачі сигналів, більшість фахівців з систем безпеки призна-ють, що застосовувати його не завжди зручно. "Кожен тип середовища передачі володіє своїми достоїнствами і недоліками, і завжди знайдуться додатки, де коаксіальний кабель не кращий варіант вибору", - міркує Кук.

Єдина середовище передачі


Хоча перша система відеоспостереження на базі UTP-кабелів поліпшеної категорії 6 з'єднання явилася на ринку зовсім недавно, більшість професіоналів знають, що для передачі відеозображення UTP-кабелі застосовуються вже досить давно. "Використання кабелів поліпшеної категорії 6 в системі відеоспостереження було продиктовано бажанням отримати потрібну функціональність системи ціною найменших витрат, - пояснює інженер компанії General Cable (http://www.generalcable.com) Асефа Баддар. - Всі фахівці згодні з тим, що завдяки більшому діаметру центрального провідника (у порівнянні з діаметрами провідників кручених пар) коаксіальний кабель забезпечує кращу якість відеозображення. Однак замість двох різнотипних кабелів, один з яких призначений для передачі мови і даних, а інший - для передачі відео, набагато зручніше задіяти один UTP-кабель, по якому все це буде передаватися одночасно. Крім того, за UTP-кабелю можна подавати й електроживлення ". У системах відеоспостереження допустимо використовувати і кабелі категорії 5.UTP-кабель гірше коаксіального захищає сигнал від зовнішніх електромагнітних перешкод, і для використання UTP-кабелю в системі відеоспостереження потрібні або мережеві камери, або Балун на кожному його кінці, що знижує надійність роботи тракту. "Хоча деякі нові камери мають восьмиконтактний модульний роз'єм або USB-порт, застосування Балунов на обох кінцях UTP-кабелю (для під'єднання його до коаксіальним портів) залишається найпоширенішим і недорогим способом задіяти цей кабель в системі відеоспостереження", - стверджує Весселс. За його словами, в пасивній системі відеоспостереження UTP-кабель забезпечує передачу сигналів на відстань до 1000 футів, а в активній системі (з посиленням сигналу на обох кінцях кабелю) - до 7000 футів.

У системах з частими змінами топології або більшою кількістю камер краще використовувати UTP-кабелі. "Коли місця мало або потрібно встановити сотні камер (як, наприклад, це іноді потрібно в казино), прокладати масивний коаксіальний кабель незручно, - зазначає Весселс. - У таких ситуаціях краще задіяти легкий UTP-кабель, який добре інтегрується з існуючою СКС. І якщо у вас є вже не експлуатується (в результаті модернізації мережі) старий UTP-кабель, щось не інсталюйте нову проводку для системи відеоспостереження, а використовуйте його ".

Оскільки системи відеоспостереження та засоби передачі мови та даних все ще працюють по різних парах мідного кабелю, їх підключення до однієї СКС означає побудови конвергованої мережі. ІТ-професіонали воліють мати справу з UTP-кабелю, з яким вони добре знайомі. "Коаксіальні кабелі потрібні для радіочастотних рішень, де необхідно піклуватися про рівень потужності сигналу, професіонали ж в області ІТ звикли до цифрових пристроїв та СКС, - міркує Рубера. - Наприклад, школи, в яких немає власних спеціалістів з радіотехніки і не вистачає коштів для звернення до сторонніх обслуговуючим організаціям, використовують UTP-кабелі в системах відеоспостереження та дистанційного навчання. Їх співробітники часто розводять ТВ-сигнал по класним кімнатам за допомогою UTP-кабелів ".

Дальність зв'язку та інформаційна безпека


Загальновідомо, що по волоконно-оптичної лінії можна передати сигнал на набагато більшу відстань, ніж по мідному кабелю. "Багатомодове волокно становить 90% усього оптичного волокна, використовуваного в системах відеоспостереження, альо в транспортних інфраструктурах широко застосовується одномодове волокно, - говорить директор з продажу компанії GE Interlogix (http://www.ge-interlogix.com) Сенфорд Грін. - Можливість розширити систему відеоспостереження на кілька сот кілометрів вельми приваблива, але велика дальність зв'язку - це не єдина перевага використання оптоволокна ".

На відміну від мідних кабелів оптоволокно не випромінює електромагнітну енергію і до нього складно підключитися з метою перехоплення переданої інформації. Тому його краще використовувати військові організації. "Годиною по кабелях системи відеоспостереження передається важлива інформація, а промислове шпигунство процвітає в усьому світі, - пояснює Грін. - Оптоволокно - це єдина середовище передачі даних, яка забезпечує високий ступінь інформаційної безпеки ".

Оптоволоконні лінії зв'язку не чутливі до електромагнітних перешкод і стрибків напруги силової мережі. "Якщо замовнику потрібно розгорнути систему відеоспостереження в тому місці, де наявні високочастотні сигна-ли (наприклад, в аеропорту), я не буду рекомендувати йому використовувати коаксіальний кабель або кабель UTP, - говорити Кук. - Можливість установки оптоволокна слід розглядати і тоді, коли передбачається, що кабелі системи відеоспостереження вийдуть за межі будівлі (будуть частково прокладені зовні). У цьому випадку при використанні коаксіальних кабелів і кабелів UTP удар блискавки може вивести з ладу дорозі устаткування ". Альо, оскільки оптоволокно не проводити електричний струм, по ньому не можна подавати електроживлення, а значить, для того, щоб задіяти камери відеоспостереження та інше обладнання, будуть потрібні окремі джерела живлення.

Оптоволокно використовують і на промисловому підприємстві. "У будівлі офісного типу до віддаленої камері відеоспостереження можна підвести коаксіальний кабель, альо на нафтопереробному заводі для цього слід задіяти тільки оптоволокно, так як воно не дає іскри і не призводить до виникнення пожежі, - коментує Од Девіс, віце-президент компанії American Fibertek ( http://www.americanfibertek.com), що виробляє оптоволоконні передавачі та приймачі для систем безпеки та відеоспостереження.

Щоб використовувати оптоволоконний кабель в системі відеоспостереження, до обох його кінцях потрібно під'єднати медиаконвертери. Як правило, електронне обладнання з оптичними портами дорожці пристроїв з електричними інтерфейсами, але, за словами Девіса, просте порівняння цін систем на базі коаксіального кабелю і оптоволокна може ввести в оману. "Організувати з'єднання єднання довжиною 500 футів між камерою і центром відеоспостереження дешевше за допомогою коаксіального кабелю, ніж з використанням оптоволокна, - пояснює Девіс. - Однак, якщо потрібно встановити багато камер, загальна вартість системи з урахуванням витрат на інсталяцію кабелепроводов і прокладку численних електричних кабелів (коаксіальних або UTP) може виявитися такою ж, як при використанні оптоволокна, або навіть вище ". Подібно кабелю UTP, оптоволоконний кабель (внутрішньої прокладки) має невеликий діаметр і мало переважати. Прокладати його просто. Коаксіальний же кабель в 11 разів важче оптичного.

У системі відеоспостереження можна задіяти наявний магістральний оптоволоконний кабель. "Якщо у замовника є одна камера, підключена до дальнього кінця оптоволоконного кабелю, і потрібно додати ще одну, електронне обладнання дозволить йому зробити це, - пояснює Девіс. - При використанні ж системи на базі коаксіального кабелю для підключення нової камери доведеться прокладати ще один кабель ".

Час покаже


Системи відеоспостереження різняться між собою протяжністю кабельних сегментів, шириною смуги пропускання, простотою або складністю інсталяції, ступенем інформаційної безпеки, захищеністю від перешкод і загальною вартістю. Вибір типу кабелю залежить від усіх цих характеристик, і фахівці розходяться в думці, який же з них краще і яким шляхом піде розвиток ринку систем відеоспостереження.

"Хоча багато хто воліє використовувати СКС, кабелі UTP псують відеосигнал, а коаксіальні кабелі забезпечують більш високу якість зображення, - говорити Кук. - Встановлювати камери простіше, ніж прокладати кабель. Дуже важливо відразу вибрати підходящий для кінцевих користувачів кабель, оскільки заміна його обходитися дорого ".

Хоча UTP-кабель і оптоволокно мають ряд вельми значущих переваг перед коаксіальним кабелем, Рубера переконаний, що для останнього завжди знайдеться застосування. Можливо, з часом коаксіальні кабелі припинять використовуватися в ряді систем, в яких вони раніше переважали, але фахівці будуть продовжувати задіяти їх в тих випадках, коли необхідні висока потужність сигналу, наднизький рівень втрат і хороше екранування.

Багато фахівців в області кабельних систем та інформаційних технологій считают UTP-кабель найкращим для систем відеоспостереження. Якщо UTP-кабелі вже прокладені по всій будівлі з метою організації мереж передачі мови та даних, то доцільно задіяти їх і для передачі сигналів системи відеоспостереження. "Безумовно, UTP-кабелі будуть все ширше можуть застосовуватися в системах відеоспостереження, - резюмує Весселс. - Але чи означає це, що вони працюють краще коаксіальних? Ні! Просто багато людей хочуть скористатися їх певними перевагами ".

У компаніях, подібних фірмам American Fibertek і GE Interlogix, які поставляють рішення на базі волоконно-оптичного кабелю на ринок систем безпеки, переконані, що оптоволоконний кабель є єдиною середовищем передачі сигналів, яка може відповідати постійно зростаючим вимогам користувачів до смуги пропускання систем та якістю відеозображення.

"В результаті проникнення інформаційних технологій в захисні рішення застосування оптоволокна в системах відеоспостереження розширюється", - підсумовує Грін ..

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner